• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Czarnogórski Park Narodowy

Park Narodowy Durmitor w Czarnogórze obejmuje góry oraz malowniczy i najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary. Jego głębokość dochodzi do 1300 metrów, długość to ponad 80 km. W 1980 roku park został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.


Jego zwiedzaniem zachwyceni będą wielbiciele spływów kajakami. Czysta rzeka i piękne krajobrazy przyciągają turystów z wielu państw. Można również skorzystać z wycieczek rowerowych i konnych.


Park Narodowy powstał w 1952 roku. Początkowo obejmował tylko góry, z czasem został poszerzony o kanion rzeki Tary i jeziora. Szlaki w Durmitorze nie należą do najprostszych. Ścieżki są zawiłe i strome. Nie powinno to zniechęcić miłośników górskich wspinaczek. Piękne krajobrazy warte są większego wysiłku fizycznego.


Durmitor to góry wapienne. Można tu podziwiać kaniony, jaskinie, zjawiska krasowe oraz wypływające wprost ze skał źródła. Miłośnicy fauny i flory również będą zachwyceni. Teren parku porastają bory sosnowe i świerkowe oraz buczyny, w których można spotkać rysie i niedźwiedzie.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u