• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Czarnogórskie wybrzeża

Wybrzeże Morza Adriatyckiego przy granicy z Czarnogórą jest dla państwa wielkim darem. Jest ono bardzo różnorodne, dzięki czemu przybywający tam turyści mogą wybierać pomiędzy atrakcjami jakie oferuje określona część wybrzeża. Zawitajmy na wyspę Ada – raj surferów i naturystów.


Wyspę znajdziemy niedaleko ujścia rzeki Bojany, na której kończy się największa plaża Czarnogóry – Vielika Plaža. Niezwykłości na niej znajdziemy dostatek. Już sama historia powstania jest niecodzienna. Otóż w XIX wieku w czasie sztormu pomiędzy dwiema niewielkimi wysepkami ugrzązł na mieliźnie statek. Gromadzący się przez lata wokół niego muł i piasek tworzył łachę, która z czasem połączyła wyspy. I tak powstała Ada – wyspa o kształcie trójkąta. 
Inną niezwykłością jest fauna i flora okolicy. Roślinność śródziemnomorska przelata się tu z tropikalną, a egzotyki dodają zwierzęta. Można napotkać tu pelikany, kilka gatunków jaszczurek i sów, a także żółwie i sarny.


Mieszkańcom północnej Europy wyspa może wydać się niezwykła również przez sposób jej zagospodarowania. Piaszczyste plaże z ustawionymi na nich trzcinowymi parasolami, stojące częściowo na morzu na wielkich palach drewniane domy rybackie i letniskowe, specjalne konstrukcje przy domach (zwane kalimera) służące do połowu ryb – wszystko to jest codziennym widokiem na Ada.
Na wyspie znajdują się ponadto idealne miejsca do jazdy na nartach wodnych, przejażdżek konnych po plaży czy uprawiania windsurfingu. Ada jest miejscem, do którego ochoczo przybywają naturyści. Na wyspie życie biegnie swoim torem, a ludzie oddają się beztrosce.

Źródło: książka: Czarnogóra: przewodnik, autorstwa Agnieszki Szymańskiej

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u